Mit VWnet

Har du ikke en konto endnu? Få mere ud af VWnettet, opret dig som bruger her og nu - helt gratis...
Shoutbox
23:46 KTP: Ktp
19:06 jbl: Type 3
17:05 tobje1000: Tobje1000
22:36 John Pedersen Skagen: Jo det kan man sagtens http://vwnettet.dk/topic/219319
21:22 Den halvblinde: Desværre ik
13:33 my56vw: 1303
18:10 Michael Munk: Kan man ikke længere søge herinde

Du kan se seneste shout historik her...
Sponsorer
Hovwdiaudi
Kit og buggy service
Get back on track
Classic vw parts

  tæppe montering ?

Tags:
No tags yet.

(permalink) Anonym Member
Skrev for 55 years siden | | | |
hej derude jeg skal til at ligge tæpper i min bobel 03`er. Hvordan gør man tæpperne fast, og skal der noget filt under tæppet før det fastgøres på metalet. Jeg håber der er nogen der ude som har prøvet det før og som sidder på nogle gode råd.
(permalink) Frank_Andersen Member
Skrev for 55 years siden | | | |
Tæpper fastgøres med kontaktlim. Filt ligeså.
Det er ikke smart at gøre måtterne på selve bundpladen fast. Så kan man jo ikke tage dem ud for at støvsuge og rense i hjørnerne.
-------------------------------------------
Jeg beklager, men nogle af billederne er taget med et Canon spejlreflekskamera.
(permalink) OrangeBug Member
Skrev for 55 years siden | | | |
De firmaer, der arbejder med bilindretning har noget spraylim, som er super. Det koster ca. 60-70 kr og er alle pengene værd.
Prøv de gule sider

[quote author=jakob nielsen link=board=teknik;num=1036602804;start=0#0 date=11/06/02 kl. 18:13:24]hej derude jeg skal til at ligge tæpper i min bobel 03`er. Hvordan gør man tæpperne fast, og skal der noget filt under tæppet før det fastgøres på metalet. Jeg håber der er nogen der ude som har prøvet det før og som sidder på nogle gode råd.
-------------------------------------------
Et gammelt legebarn

Reply

You must log in to post.