Mit VWnet

Har du ikke en konto endnu? Få mere ud af VWnettet, opret dig som bruger her og nu - helt gratis...
Shoutbox
23:46 KTP: Ktp
19:06 jbl: Type 3
17:05 tobje1000: Tobje1000
22:36 John Pedersen Skagen: Jo det kan man sagtens http://vwnettet.dk/topic/219319
21:22 Den halvblinde: Desværre ik
13:33 my56vw: 1303
18:10 Michael Munk: Kan man ikke længere søge herinde

Du kan se seneste shout historik her...
Sponsorer
Hovwdiaudi
Kit og buggy service
Get back on track
Classic vw parts

  Sælges benzinfyr ikke mere

Tags:
No tags yet.

(permalink) Nybegynder Member
Skrev for 20 years siden | | | |
Sælges benzinfyr vw model type BN2 skulle ifølge ham jeg har købt det af være ok men er ikke afprøvet,

ikke til salg mere.
(permalink) Nybegynder Member
Skrev for 20 years siden | | | |
8O ny pris 1000 kr
(permalink) Per Madsen Member
Skrev for 20 years siden | | | |
Hvis jeg var dig ville jeg lige få afprøvet inden du sælger den da den har samme membran pumpe som den som jeg købte af Mads Norman som sagde at den var ok men det var den ikke membranen var itu og den kan man ikke få reservedele til så jeg godt sur over at jeg havde købt noget som bare kunne smides væk og Mads er en glad mand som fik 1500kr for et fyr som ikke virkede, så hvis du ikke vil hænges op på noget bagefter så prøv det af inden du sælger det



Arnaa
-------------------------------------------
per@arnaa.dk 20317427
(permalink) ploug Member
Skrev for 20 years siden | | | |
[quote:108b0d52c1="arnaa"]Hvis jeg var dig ville jeg lige få afprøvet inden du sælger den da den har samme membran pumpe som den som jeg købte af Mads Norman som sagde at den var ok men det var den ikke membranen var itu og den kan man ikke få reservedele til så jeg godt sur over at jeg havde købt noget som bare kunne smides væk og Mads er en glad mand som fik 1500kr for et fyr som ikke virkede, så hvis du ikke vil hænges op på noget bagefter så prøv det af inden du sælger det



Arnaa[/quote:108b0d52c1]

ja enten det eller sig standen er ukendt - så er evt køber jo advaret
-------------------------------------------

mobil nr: 22-26-03-12
(permalink) Nor Member
Skrev for 20 years siden | | | |
DET PIS GIDER JEG IKKE AT H
(permalink) Nybegynder Member
Skrev for 20 years siden | | | |
Jeg er ked af at jeg på grund af en salgs annonce skal være skyld i en gang mudderkast det er vw nettet sku for godt til, jeg syntes snart at det er lige meget hvad der bliver solgt og købt her så er der en eller anden der føler at han/hun er blevet snydt på den ene eller anden måde, ville det ikke være en god ide at kontakte sælger / køber direkte og få afklaret jeres problem ?.

I stedet for stand ukendt mener jeg at jeg har skrevet at fyret ikke er afprøvet det betyder vist næsten det samme eller hvad.

Trækker min annonce tilbage og prøver at sælge et andet sted.

Mvh

Claus Ludvigsen
(permalink) mSTIGAARD Member
Skrev for 20 years siden | | | |
Hvad gik der galt.....!??!?! det er for vildt.... hvis man har en beef med en man har købt noget af bør man nok ikke skrive det i andres salgsindlæg 8O :? Mærkeligt det her :roll:
SP
-------------------------------------------
OARR- Odense Aircooled Roadrunners
e - mails : mads@stigaard
Mobil : 40327555

Reply

You must log in to post.