Mit VWnet

Har du ikke en konto endnu? Få mere ud af VWnettet, opret dig som bruger her og nu - helt gratis...
Shoutbox
23:46 KTP: Ktp
19:06 jbl: Type 3
17:05 tobje1000: Tobje1000
22:36 John Pedersen Skagen: Jo det kan man sagtens http://vwnettet.dk/topic/219319
21:22 Den halvblinde: Desværre ik
13:33 my56vw: 1303
18:10 Michael Munk: Kan man ikke længere søge herinde

Du kan se seneste shout historik her...
Sponsorer
Hovwdiaudi
Kit og buggy service
Get back on track
Classic vw parts

  Købes bobbel i nogenlunde god stand

Tags:
No tags yet.

(permalink) PBJ Member
Skrev for 19 years siden | | | |
jeg har fået lyst til at få mig en bobbel.
Jeg søger en ok bobbel, gerne med skivebremser og også gerne lidt gejlet og sænket. Boblen skal være synet og så godt som køreklar, men den behøver ikke være super fin i lak og kabine. Mindre rustskader er ikke noget problem når bare bilen ikke er helt gennemhullet.
jeg søger et godt vintertilbud i den nedre ende af prisskalaen. årgang underordnet.

Preben tlf. 28608778

P.S. jeg har undersøgt så godt som samtlige "markedspladser" i DK, så i behøver i linke til biler på dba, bilbasen, vwnettet, gulgratis ,osv. jeg har fundet et par stykker som jeg skal se, men vil lige høre om der skulle være andre.
(permalink) bugservice Member
Skrev for 19 years siden | | | |
hej nu ved jeg ikke hvad pris du søger men måske er den her noget for dig vi kan handle om prisen hvis den skal være uden syn ring 44443400 9-17 hvis du er int
mvh Dennis
http://bugservice.dk/index.php?id=8
-------------------------------------------
VWW.BUGSERVICE.DK torsdage på tlf 29112161 WEBSHOP http://www.bugservice.dk
(permalink) Anonym Member
Skrev for 19 years siden | | | |
Pris????
(permalink) julius Member
Skrev for 19 years siden | | | |
Hej.

Jeg har denne bobbel til salg. Sælges meget billigt da jeg skal bruge lidt penge til mit igangværende projekt med en anden bobbel.

Den er total istandsat og fremstår smuk og velholdt.

Det eneste der skal laves er fejlen i motoren.

Pris 32.000

http://www.bilgalleri.dk/html/gal_visbil.asp?ID=44514

mvh mob 24475790
(permalink) MO Member
Skrev for 19 years siden | | | |
Hej

Jeg har en 1200 fra 69 se den på min hjemmeside under handelsplassen http://www.vbil.dk pris 27000,00

Hilsen MO
-------------------------------------------
Mail: erikvilsgaard@gmail.com
Tlf. 40566284
(permalink) PBJ Member
Skrev for 19 years siden | | | |
Takker for tilbudene indtil videre.
jeg er mest interesseret i tilbud til under 20000 kr, men kan godt gå lidt højere op hvis kvalitet og udstyr er derefter.
Det er ikke nogen hastesag, har sådan set rigeligt med biler, men da jeg har besluttet mig for at købe en bobbel i nær fremtid er det et spørgsmål om tid. følelserne siger nu og fornuften siger,bliv lige færdi med andre projekter og køb så en der er i god stand. kender i det :lol:

Den skal bruges til mit 2056 type 4 motorprojekt, så jeg vil selvfølgelig gerne have en hvor undervogn og transmission er klar til den slags. bilen behøver derfor ikke fremstå orginal og lak, motor og kabine betyder mindre, da jeg alligevel sikkert kunne finde på at rode med det engang.
Da jeg ikke har plads til defekte biler, skal den dog være køreklar og synet. Mindre defekter og biler som stort set er klar til syn vil jeg dog også finde interessante.

Preben
(permalink) Anonym Member
Skrev for 19 years siden | | | |
Jeg har en blåmetallic med brede skærme i glasfiber og ditto trinbræt.
chromefælge med 205 dæk.
1 år t. syn rimelig stand .
16.900 med 1600 motor dobbeltportet
13.900 uden motor
tlf.25 36 95 96
mail.boye-lene@mail.dk
(permalink) PBJ Member
Skrev for 19 years siden | | | |
Til orientering kan jeg fortælle at jeg har købt en bobbel, men det er en mere orginal en af slagsen, 68ér 1300. Måske ikke lige den model jeg ledte efter men den køre godt efter lidt justeringsarbejde og så er der varme i den :)

Jeg indstiller derfor storjagten for en stund, men holder da øje med hvad der rør sig på markedet. jeg regner ikke med at lave så meget om på denne bil, så når behovet for "lir" genopstår så er jeg sikkert frisk på en ny handel eller måske en byttehandel.

Takker for tilbudene.

Preben

Reply

You must log in to post.