HEj
De vanger der skal svejses på bunden for at stive den af når man skærer taget af... Hvordan laves de? er det noget jeg køber færdigt eller er der en vejledning for hvordan de laves??
på forhånd tak
mvh thomas
hov: er der forøvrigt nogle der ved hvor man køber et roaster kit i fiber??
Her er en tegning af vangerne:
http://www.pre67vw.co.uk/downloads/download.aspx?id=3
De kan vist også købes færdiglavet.
[quote:0897052344="optikeren"] er der forøvrigt nogle der ved hvor man køber et roaster kit i fiber??[/quote:0897052344]
Bugservice skrev i et indlæg fornyligt at han havde et roadster kit tilbage, så prøv at ringe til ham.
mvh, brian.
-------------------------------------------
Med venlig hilsen
Peter "Hottentot"
Og hvad har du så lige gang i nu? Er det din "nye" 1300 som skal laves om, eller har du købt en vw mere?
Hilsen Niels Erik
-------------------------------------------
En buggy ser bedst ud med originale centerline!
Hej Niels Erik
Jeg har ikke købt noget endnu, men min kone er ved at plage livet af mig om at få en cab. Men vi er nået til et kompromis der hedder roaster... :lol:
Så jeg er bare begyndt at forberede mig lidt, men det kan godt ligge langt ude i tiden
mvh thomas
Hvis du skal lave en roadster, så skal der jo også afstivninger i dørene samt under & bag bagsædet, men jeg det er.... :wink:
er der nogle der har billerder af det Volle beskriver?