er der nogen der har erfaring med at få deres bund galvaniseret?
er det godt?
hvad koster det?
hvordan slipper man for at de dersens stjernefættere man stikker torsionsstængerne ind i bliver galvaniseret og hvad med kabelføring i rørerne hvis de er galvaniseret (gas og koblingskabel)?
-------------------------------------------
54 Judson Oval, 58 Speedster, 67 Samba, 68 Earlybay
26150707
hvis du GALVANISERER den kan du smide den ud bag efter , den bliver skæv , gør som morten foreslår , dvs metaliserring
-------------------------------------------
Randers Jeg BOR I RANDERS - stik mig en Mokai for fan ;-)
Jeg har fået min bund epoxy lakkeret. Det skulle også være skide god bekyttelse mod rust. det kostede ca. 2500 incl en sort lak ovenpå epoxyen.
Jeg får dem sandblæst,metalliseret og larkert,det har jeg god erfaring med. Du skal bare sige til.. Koster omkring 2500 ,- men de er godt givet ud..
mvh. Jan
Haderslev
-------------------------------------------
Ja dengang mor var dreng, der var der tider til do..!
20 82 30 26 /
janwillecke@hotmail.com
hvor og hvad skal jeg gøre inden de kan tage over?
[quote:c5d752dd9a="andreas4321"]hvor og hvad skal jeg gøre inden de kan tage over?[/quote:c5d752dd9a]
I mit tilfælde skal den være helt skilt ad og rimlig fri for tecstyl.
Det gælder også evt. dele der skal ha samme tur.
Sanblæsning/metallisering/lakering. Det er i Haderslev...
Mvh. Jan
-------------------------------------------
Ja dengang mor var dreng, der var der tider til do..!
20 82 30 26 /
janwillecke@hotmail.com